Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

הצבע הזה הוא אני. באמת?

אז אחרי שעסקנו באיזה צבע הולך עם איזה צבע ובאיזה עניין.... הגיע הזמן, לעסוק במשמעות האמיתית של הצבעים, שאנו בוחרות לחיי היום יום.

עצרי, לפני שאת קוראת את המאמר הבא... תפתחי את הארון שלך ואת קופסת התכשיטים. מה הצבע הכי נפוץ אצלך?

ולא, הכוונה שלי היא לא לצבע השחור, אם שחור הוא הצבע המוביל שלך אז המאמר הזה הוא בטח בשבילך, אבל לא רק... את חייבת להבין אם שפע מושך שפע.... אז שחור מושך שחור.

הצבע השחור הוא צבע שמדכא את הנשמה, תרתי משמע. בעיקר אם לובשים אותו לאורך זמן. השחור נועד למקסם את הלבוש לאלגנטי ומתוחכם. אנא השתמשי בו בחוכמה.

אבל אני מתכוונת, באמת, איזה צבע הכי נפוץ אצלך במלתחה?

האם באמת, הצבע שאת לובשת או עונדת הוא הצבע שאת אוהבת? או אולי בעצם הצבע הוא זה שבחר אותך?

קיימות אסכולות שונות, כולן עוסקות בצבעים שלנו. כל אסכולה היא נפרדת אך כולן בסופו של דבר משלימות האחת את השנייה. נוכחתי לדעת, בכמה מפגשים עם לקוחות, כי בסופו של דבר, הכל משתלב האחד בשני, לא פעם, בזמן שהפכתי וחקרתי בנבכי תאריכי הלידה ושמותיהן של, לקוחותיי נדהמתי מהתוצאות, שעלו נוכח עיני.

עוד יותר אני עדיין נרגשת ונפעמת בכל פעם, שיושבת מולי לקוחה ואומרת... וואי זה הצבע שאני הכי אוהבת... או להבדיל, זה הצבע שאני הכי לא סובלת... הצבעים יודעים עלינו הכל. הכל.

אשתדל לגעת בכמה מהאסכולות ולבנות בעבורכן מעין מפת צבעים מעניינת, שתוכל לעזור

לכל אחת ואחת להגיע אל האני הפנימי שלה.

רק על עצמי לספר ידעתי....

לפני שנתחיל אני רוצה לתת את הדוגמא האישית שלי. במשך שנות ההתבגרות ועד לפני מספר מועט מאוד של, שנים אהבתי מאוד את הצבע האדום. הצבע ליווה אותי בכל הזדמנות שרק ניקרתה בדרכי, בין אם בלבוש, בתכשיטים, בלק על הציפורניים... ממש האישה באדום. אפילו בשיער נתתי מקום של, כבוד לצבע האנרגטי הזה. כאשר התחלתי לעצב תכשיטים, עברתי תהליך ,של התפתחות אישית ורוחנית עמוקה. באחד הימים העירה לי אחת מחברותיי כי, בעת האחרונה נעלם הצבע האדום מהנוף האישי שלי ופתאום היא שמה לב כי, עברתי לצבע הסגול. לאחר שהקדשתי מחשבה ופתחתי את ארון הבגדים, אכן, נוכחתי לדעת כי הצבע הסגול השתלט. תוך כדי תנועה ולמידה הבנתי כי, הצבע הסגול מסמל התפתחות רוחנית, על פי הבודהיזם זהו הצבע שמסמל את העין השלישית. הצבע בחר בי.

וזה המקום לפתוח את המסע בנבכי הצבעים, משמעותם וסודותיהם, מתחילים.

אז איזה צבע את אוהבת? ומה המשמעות על פי מערכת הצ'אקרות

הצ'אקרות הן מרכזים אנרגטיים בגוף האדם הממוקמים בנקודות מפגש של עצבים. גם בנושא הצ'אקרות יש אסכולות שונות, אך כולם מסכימים על דבר אחד, יש 7 צ'אקרות עיקריות. והן מסודרות במקביל לחוליות עמוד השדרה.

תפקיד הצ'אקרות, לשמור על איזון אנרגטי בגוף. הן מייצגות את המצב הפיזי, הרוחני, הפסיכולוגי והרגשי בו האדם נתון. הצ'אקרות פועלות על פי אנרגיית השמש, הן מוטענות מצבעי השמש השונים. ככל שהצ'אקרה ממוקמת גבוה יותר לאורך עמוד השדרה, כך התדר שלה גבוה יותר ופעילותה מעודנת יותר. פעילות תקינה של מערך הצ'אקרות דורש איזון בין כל הצ'אקרות. לכל אחת מהן מאפיינים שונים כגון צבע, צליל, אבני חן ועוד. בהתאמה כל אחת מהצ'אקרות משפיעה על איברי גוף שונים. הצ'אקרה מהווה מתווך בין המישור הפיזי למישור האנרגטי שלנו.

במציאות של היום, אצל רובנו, הצ'אקרות אינן מאוזנות. מצב אשר, נובע ממחסור אנרגיה או מעודף אנרגיה. חוסר האיזון משפיע בתחומים שונים על האדם ויש לו השפעה רוחנית, רגשית ופיזית.

איך תוכלי לזהות כי הצ'אקרות אינן מאוזנות?

הביטוי הראשוני הוא מנטלי ומתאפיין בעייפות, דיכאון, פחד וספקנות.

לאחר מכן, נכנס ההיבט הפיזי, מקווה שבעזרת הדברים הבאים תוכלי לאבחן את עצמך ולעשות לפחות צעד אחד, בעבורך, תפרגני לעצמך!

7 הצ'אקרות הבסיסיות – או איזה צבע את לובשת / צריכה ללבוש?

מתהדרת בצבע האדום או שמרגישה צורך בשייכות וביטחון?

צ'אקרת הבסיס (השורש)

צבע: אדום

אלמנט: אדמה

חוש: חוש הריח

מיקום: עצם הזנב, בין פי הטבעת לאברי המין

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: אוניקס, רובי, גרנט, בלאדסטון, אובסידיאן, סמוקי קוורץ, אבן לבה שחורה, רודוניט, ג'ספר, טורמלין שחור.

אם את מאלה שלובשות הרבה אדום, הצבע בחר בך כיוון שאת כנראה מאוד מאוזנת בכל הקשור בצ'אקרת הבסיס. הצ'אקרה שקשורה להצלחה בתחומים החומריים גורמת לך להרגיש שייכות למקום בו את נמצאת, את בעלת ביטחון ויוזמה, בעלת חוש הישרדותי מפותח עם כוח רצון והרבה אומץ לב. את אדם בריא ומקורקע לאדמה, תוכלי להגשים את כל מטרותייך ואת בעלת יכולות התמודדות מופלאות. אך אם את מרגישה כי את חסרת ביטחון, חסרת אהבה, דואגת, מתוסכלת ומנסה לרצות את כל העולם ואשתו כדי לקבל קצת אהבה, שבצי בחיי היום יום יותר את הצבע האדום, יותר תכשיטים עם אבני החן המצוינות למעלה ותרגישי בהבדל.

יש לי יום כתום... או שאולי אני קרירה מינית?

צ'אקרת המין

צבע: כתום

אלמנט: מים

חוש: חוש הטעם

מיקום: שלוש אצבעות מתחת לטבור (בטן תחתונה)

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: אמבר, עין הנמר, עין החתול, אגת, רובי, קורל, קרניליאן

כתום הולם אותך? הצבע בחר בך כי את אדם יצרי ויצירתי, צ'אקרת המין שלך מאוזנת ומגורמת לך להיות אינטואיטיבית, אמיצה, מסופקת, חברותית וחברתית, את כנראה בעלת חוש הומור מפותח ומאוד מינית. כנראה שגדלת במקום שגרם לך להרגיש שייכת, מקום בו יכולת לבטא את עצמך ללא מעצורים. אך אם לא חולף יום ואת מרגישה בדיכאון, חשדנית כלפי הסביבה, קרירה מינית ויש לך רגשות אשמה, ללא הפסקה, שבסופו של דבר מדכאים אותך וגורמים לך לביישנות, הכניסי קצת יותר מהאדום והכתום למלתחה, בגדים, נעליים ותכשיטים יעשו את העבודה.

צהוב הולם אותי.... או שאולי אני פשוט פועלת מהקרביים?

צ'אקרת מקלעת השמש

צבע: צהוב

אלמנט: אש

חוש: חוש הראייה

מיקום: מעל לטבור (סרעפת)

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: ציטרין, טופז, זהב, אגת, פיריט (זהב השוטים), קלציט, קוורץ רוטיל

צהוב הוא צבע קשה, כך גם צ'אקרת מקלעת השמש. הממוקמת בסרעפת, חוסר האיזון שלה ישפיע על מצב הרוח שלנו ועל התסכולים הרגשיים. אם את אוהבת לתת מבלי הצורך לקבל חזרה, בדקי האם הצבע הצהוב משפיע עלייך, עד כמה הוא נמצא במלתחה שלך? הוא בחר בך כיוון וצ'אקרת מקלעת השמש שלך מאוזנת. יפה וטוב לך ! אך אם את מרכגישה מתוסכלת, חסרת סיפוק, עצובה, מדוכאת חסרת ביטחון ופגיעה מדי (וכן זה כולל גם פחד מנטישה), אזי הצ'אקרה לא מאוזנת. בחרי לך אלמנטים משלימים למלתחה בצבע צהוב. הכניסי בתוך האלמנטים ואף ענדי על גופך אבנים המשפרות את האיזון.

ורוד וירוק... אני אוהבת ללא תנאים

צ'אקרת הלב

צבע: ורוד או ירוק

אלמנט: אוויר

חוש: חוש המישוש

מיקום: מרכז החזה

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: רוז קוורץ, אוונטרין ירוק, אמרלד, ג'ייד ירוק, פרידוט, ג'ספר, טורמלין ירוק או ורוד

זוג הצבעים ירוק וורוד, אחד מהם או שניהם יחד בחרו בך... את אדם אוהב ללא תנאים, בעלת חמלה ונתינה ללא צורך בקבלה חזרה. את צנועה וענווה, צ'אקרת הלב, אשר ממוקמת במרכז החזה ומפרידה בין הצ'אקרות הפיזיות לרוחניות, מאוזנת אצלך. המשיכי בדרכך, באהבה. הרבה אהבה. אך אם את חרדתית ומלאת פחדים, בעלת רחמים עצמיים ופוחדת מדחייה. אם בכל יום את מלאת דאגות ומתקשה לקבל החלטות ומסיימת בכל יום עם מספר שיאי עולם בנפילות אנרגטיות. דבריי מכוונים אלייך – תדאגי לעצמך. ומהר. הכניסי אלמנטים למלתחה בצבעי ירוק וורוד על גווניהם. השתמשי באבני החן המצויינות למעלה ותתחילי להרגיש טוב, רגועה, שלווה ומלאת אהבה לסביבה.

כחול, ים, שמיים.... או האם את שיפוטית, צינית וביקורתית?

צ'אקרת הגרון:

צבע: טורקיז, כחול, כחול בהיר

אלמנט: צליל

חוש: חוש השמיעה

מיקום: תחתית הגרון

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: לפיס לאזולי, טורקיז, סודלייט, קרנליאן כחול, אגת, טופז כחול, אקוומרין.

את לא סתם אוהבת כחול. את אוהבת אותו מאוד. אז הבשורה היא שגם הוא, ממש, אבל ממש אוהב אותך. ולא סתם. הצ'אקרה שלך מאוזנת ומכאן שאת אדם יצירתי, בין אם זה בידיים או שפשוט את מתבטאת בקלילות, הבעה יצירתית מפותחת.... ולא אני לא מדברת על שעות בטלפון... את אדם כנה ומקורי בעל כושר הבעה בכתב ובעל פה מצוינים. את מסוגלת להפוך רעיונות מופשטים למציאות. כושר האבחנה שלך הוא מצוין ומכאן גם כושר השיפוט שלך מצוין. אם את צינית, ביישנית, חסר עקביות, נטייה לשפוט את האחר, רכלנית (כן שמעת נכון, רכלנית), מרירה וביקורתית כלפי כל דבר, שזז וזה מפריע לך. אז יש חיים אחרים, אפשר גם אחרת. הכניסי אלמנטים כחולים למלתחה, בעיקר צעיפים ושרשראות עם אבני החן המצוינות מעלה, או אבני חן כחולות אחרות, על מנת שיהיו קרובים אל הגרון, היכן שהצ'אקרה ממוקמת. מהר מאוד תראי שינוי משמעותי בחייך, תרגישי ביטחון בראיונות עבודה, מול קהל או בבקשת העלאה מול הבוס החדש.

מרגישה רוחנית? מרגישה שאת יודעת דברים ולא תמיד מבינה איך ולמה?

צ'אקרת העין השלישית

צבע: כחול כהה, סגול, אינדיגו

אלמנט: אור

חוש: חוש שישי

מיקום: מרכז המצח (בין הגבות)

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: קוורץ ספיר, אמטיסט, קוורץ, סודלייט

ואת אוהבת סגול, כחול כהה ואת צבע האינדיגו. המלתחה שלך נעה בין הצבעים בהתאמה מושלמת. העין השלישית שלך פתוחה, הצ'אקרה מאוזנת. את באזור הרוחני האופטימלי. מרכז הכוחות העל טבעיים והאינטואיציה הגבוהה (חוש שישי). יש לך יכולת אדירה לדמות ולהגשים מחשבות. השתמשי בה. את רואה באופן ברור את העולם ואת מוכנה לקבל הדרכה ולהשתחרר מהפחדים.

אך אם את, רגישה יותר לרגשות של אחרים, ובכן, יותר מאשר לרגשות שלך, את פוחדת מהצלחה ובפעם התשיעית היום התחלת דיאטה ושוב פישלת או שאולי את סובלת מכאבי ראש, בלבול, סיוטים וגם קצת בעיות ראייה. יקירתי יש פתרון, הכניסי למלתחה צבעים כמו סגול, כחול כהה ואינדיגו. הדליקי בבית נרות בצבעים הללו, הדברים יסתדרו ויתפתחו מעל למצופה.

הקיץ הזה תלבשי לבן....

צ'אקרת הכתר

צבע: סגול או זהב (האור החודר לצ'אקרה הוא לבן)

אלמנט: מחשבה

חוש: החוש השביעי

מיקום: החלק העליון של המצח

אבני החן לחיזוק הצ'אקרה: קוורץ, אמטיסט, יהלום, סוג'לייט, פלוריט סגול

הצ'אקרה האחרונה, הגבוהה בממדים הרוחניים והקסומה ביותר. היא הקולטן של האנרגיות הקוסמיות, היא משפיעה על חוויות האהבה, על האינטואיציה ועל היכולת הטלפתית (ושום מחשבה זהה עם מישהו בסמוך, אינה צירוף מקרים...) אוהבת לבן, סגול או זהב? את אדם רוחני, מוכנה ללמוד ולהתפתח רוחנית, מוכנה לתת ההכרה שלך על כל התסביכים והקשיים, את אדם המתעלה מעל לחוקים שאנו מכירים.

רוצה גם? כן את, אם את מדוכאת, מבולבלת וחסרת שמחת חיים, את גם יכולה, הכי פשוט להוסיף את הצבעים סגול, זהב ולבן לחיים. בעיקר באזור האוזניים, אבל אפשר ורצוי גם בשאר הגוף.

הפכי את החיים שלך לטובים יותר, היקום עוזר, למי שרוצה לעזור לעצמו.

ודבר אחרון לפני שהולכים, אם את טיפוס צבעוני, ולא רק באישיות אלא גם בארון הבגדים. מה שזה אומר עלייך שאת פחות או יותר מאוזנת. וכשאני אומרת צבעוני זה לא אומר 10 חולצות בצבעים שונים, אלא שימי לב כמה פריטים יש לך מכל צבע. איזה את הכי אוהבת ללבוש? או אולי את כמוני מתלבשת בבוקר ורק אז מבחינה בצבעים שבחרת?.... סליחה, הצבעים שבחרו בך. מעניין, לא?

המון נשיקות, זמינה לשאלות

נוגה

#התאמתצבעים #נוגהברנע #שילובצבעים #מעצבתתכשיטיםישראלית #הלוחשתלאבנים #מתנהייחודית #מעצבתתכשיטים #כחול #נומרולוגיהוהתאמתצבעים #צאקרות #סגול #כתום #אדום #צהוב #ירוק #ורוד #בודהיזם #אהבהעצמית

0558858810

Israel

©2017 by NogA B. - הלוחשת לאבנים. Proudly created with Wix.com